BAŞKANLARIMIZ

Ecz. Abdurrahman DOĞU

1. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

01/07/1931 yılında Şanlıurfa doğumludur. İlkokulu Urfa Atatürk İlkokulunda, Ortaokulu İzmir Gazi Ortaokulunda, Lise öğrenimini Diyarbakır Lisesinde tamamlamıştır. 21/10/1957 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Eczacılık Yüksekokulundan mezun olmuştur.

20/08/1960 yılında Muğla Merkez İlçede Yeni Eczane adıyla ilk eczanesini açtı.

23/12/1989 Yılında odamızın kuruluşuna katkıda bulunarak 2 sicil nolu üyesi olarak kayıt edildi.

16/11/2000 yılında Muğla Merkez ilçe temsilcisi olarak görev aldı

01/10/2010 tarihinde eczanesinin faaliyetine son vererek aktif eczacılığına son vermiştir.

Ecz. Salih KÖLEOĞLU

KURUCU BAŞKAN ve 2. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

05/01/1948 Yılında Muğla İli Ula İlçesinde doğdu. İlk Öğrenimini Ula Atatürk İlkokulunda, Orta Öğrenimini Buca Ortaokulunda, Lise Öğrenimini ise İzmir Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. 30/09/1969 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.

Ankara Gülhane Tıp Akademisinde Vatani görevini tamamlamıştır.

İstanbul Bayrampaşa'da Mevkii Eczanesi adıyla eczane açarak ilk aktif eczacılık görevine başladı.

01/05/1972 yılında Muğla İli Ortaca ilçesinde Ortaca Eczanesi açtı ve halen aktif eczacılık görevini burada sürdürmektedir.

23/12/1989 yılında Muğla Eczacı Odasının kurucu başkanlığını yapmış ve bir dönem yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır.

Ortaca ilçesinde ingilizce ve kimya öğretmenliklerinde bulunmuştur. Futbol, basketbol, voleybol ve hentbol dallarında aktif sporculuk yapmış vebu spor dallarında antrenör, hakem ve gözlemciliklerde bulunmuştur.

Bir dönem Ortaca Belediye Meclis Üyeliği, Üç dönemde İl Genel Meclis Üyeliğinde bulunmuştur.

Evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Ecz. Cemile BİNK

3. ve 4. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

15/03/1951 yılında İzmir doğumludur. İlkokul, Ortaokul, Lise ve Eczacılık Fakültesini İzmir'de tamamladı.

1974 yılı Şubat döneminde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Eczacılık Yüksek Okulundan mezun oldu.

1977-1998 yılları arasında devlet memuru olarak Muğla Sağlık Müdürlüğünde görev yapmıştır.Emekli olduktan sonra resmi mesul müdürlükler yapmıştır.

2008 yılında Muğla Özel Yücelen Hastanesinde mesul müdürlük yapan Ecz. Cemile BİNK şuan serbest eczacı olarak Muğla Eczacı Odasında kayıtlıdır.

Ecz. Gülören SUNGUR

5. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

31/10/2013 tarihinde Muğla ili Milas ilçesi Söğütçük köyünde doğmuştur.İlk öğrenimini Kuzluyaka Köyü İlkokulunda, Orta öğrenimini Milas Ortaokulunda, Lise öğrenimini Milas Lisesinde tamamlamıştır.Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden 1975 yılında mezun olmuştur.

1976-1977 yıllarında Urfa Devlet Hastanesi Eczacısı olarak görev yaptı.

Muğla İli Milas İlçesi Selimiye Beldesinde Selimiye Eczanesi adıyla ilk eczanesini açarak serbest eczacılığa başlamıştır.

Eşinin ihtisası nedeniyle Selimiye Eczanesini kapatarak İl Sağlık Müdürlüğünde Eczacılık Görevi yaptı. 1988 yılında görevinden istifa ederek Muğla İli Merkez İlçesinde Gül Eczanesi adıyla eczane açtı.

1997-1999 Yıllarında 1. Dönem Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu ve Büyük Kongre Delegeliklerinde bulundu.

31/05/2014 tarihinde Eczanesini kapatarak Aktif Eczacılığına son verdi.

Evli ve 2 erkek çocuk annesidir.

Ecz. Mehmet Arif YILMAZ

6-7-8-9-10-11. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

13.03.1951 yılında Köyceğiz'de dünyaya geldi. İlk, orta, lise eğitimini Fethiye'de tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Yüksek Okulundan mezun oldu. 1977'de Ortaca'da ilk eczanesini açtı. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde yedek subay olarak vatani görevini yaptı.

1980 'de Muğla'da eczane açtı. Oda Yönetim Kurulu üyeliği ve 6-7-8-9-10-11. dönem Oda Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

1999'da siyasete girerek 3 (üç) dönem Muğla Belediyesi Meclis üyeliği görevinde bulundu. 2009-2014 yılları arası Muğla Belediyesini temsilen Sağlıklı Kentler Birliğinde görev aldı. 2012 yılında 12. Dönem Oda Başkanlığı görevini yürütmekte iken evlenerek Eskişehir'e yerleşti.

(2) iki erkek çocuk babası olup, aktif eczacılığa Eskişehir'de devam etmektedir.

Ecz. İbrahim ERTÜRK

12-13 ve Mevcut 14. DÖNEM YÖNETİM KURULU BAŞKANI

01/01/1956 yılında Muğla ili Fethiye İlçesi Kayadibi köyünde doğmuştur. İlk öğrenimini Fethiye Atatürk İlkokulunda, Orta Öğrenimini Fethiye Merkez Ortaokulunda, Lise öğrenimini Çanakkale Öğretmen lisesinde tamamlamıştır. 28/10/1981 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun olmuştur.

İzmir Hava Hastanesinde Eczacı Asteğmen olarak vatani görevini yapmıştır.

1984 yılında buyana Fethiye'de açmış olduğu Ertürk Eczanesinde aktif olarak eczacılık yapmaktadır.

1999 yılı seçimleriyle Muğla Eczacı Odası Yönetiminde çalışmalar başlamış. 2011 yılında bu güne Oda Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Evli ve biri kız, biri erkek iki çocuk babasıdır.


OKUNMA SAYISI : 132