Reçete Tevzi Sistemi Dikkat Edilecek Hususlar

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE;

 

Reçete Tevzi Sistemi reçete tipleri için kotalar güncellenmiştir. Bu tip reçetelerin (C Grubu) karşılanması sırasında; hasta mağduriyeti oluşmaması için, eczaneye gelen hasta-hasta yakınlarına (sıranın kendisinde olmaması ya da kotasının dolu olması halinde) Muğla Eczacı Odası ilgili biriminden sıradaki veya limiti müsait olan eczane bilgisinin alınarak bilgi verilmesi şeklinde işlem yapılması gerektiğinden Reçete Tevzi Sistemi’ne reçete kayıtlarının mümkün olduğunca aynı gün yapılması bu konuda önem arz etmektedir.

Periton diyaliz solüsyonu reçete sırasına girmek isteyen ve sırada olan eczacıların mutlaka SGK ile medikal sözleşmesi bulunmalıdır.

Söz konusu solüsyonların yanında uygulanması için gerekli mini kapak reçetesi de ayrıca bulunmalıdır(solüsyonlar kendinden mini kapaklı ayrı reçeteye gerek yoktur).

Solüsyon reçeteleri SGK ilaç medula sisteminden giriş yapılarak Reçete Tevzi’ye kaydedilecek olup, mini kapaklar ise SGK medikal medula sistemi üzerinden giriş yapılacaktır.

Mini kapaklar için Ürün Takip Sistemi üzerinden firmaya bayilik başvurusu yapılarak onayınız geldikten sonra reçeteyi medikal medula sisteminden karşılayarak, reçete ekine bayilik belgesini de eklemek gereklidir.

SGK açısından sıkıntı yaşamamak için üyelerimizin bu hususlara dikkat etmesini rica ederim.

Periton Diyaliz ve kapak için ÜTS işlem basamakları ektedir.